כניסה להורים 

עונת הסתיו

 
עונת הסתיו לגיל הרך
 
הסתיו הוא אחד מארבע עונות השנה המציינת את המעבר בין הקיץ לחורף ולכן הוא נקרא עונת מעבר. באזורים הממוזגים, הסתיו  הוא העונה בה רוב הגידולים החקלאיים נאספים, ויש שלכת במהלכה העצים משירים את עליהם, מזג האוויר קריר ויורד גשם רב.  למעשה, במקומות שבהם האקלים לח ורטוב, הסתיו הוא העונה הגשומה ביותר. בישראל, שבה האקלים הוא ים תיכוני, הסתיו  הוא העונה שבה יורדים הגשמים הראשונים. בסתיו גם מתחוללים שרבים מידי פעם. מערכות אלה דועכות לקראת סוף הסתיו.
 
לפי ההגדרה האסטרונומית, הסתיו מתחיל בימי השוויון שבהם אורך היום שווה לאורך הלילה ונגמר בימי ההיפוך שבהם היום הוא הקצר ביותר בשנה והלילה הוא הארוך ביותר בשנה. בחצי הכדור הצפוני הסתיו מתחיל ב-23 בספטמבר ונגמר ב-22 בדצמבר.
 
 
לשם הפשטות, יש מחשיבים כ סתיו את החודשים ספטמבר, אוקטובר ונובמבר בחצי הכדור הצפוני.
 
בתרבות ובשירה הסתיו מסמל נוגות עדינה ועצב רומנטי, מאחר וזו התקופה בה מזג האוויר מתחיל להתקדר ולהתקרר, אך ללא הסערות העזות של החורף ולבלוב הצמחייה של אמצע החורף והאביב. ביהדות החגים ראש השנה, יום כיפור ואף סוכות חלים בסתיו - דבר המגדיל את חגיגיותה בעיני הילדים והופך אותה לסמל להתחלה חדשה. פרח החצב נחשב למבשר בואו של הסתיו, והחיות המזוהות עם עונה זו הם החילזון והציפורים הנודדות.  
 
 
אתר זה הינו חלק מפורטל גני הילדים  אתר הגננת - חיפוש גן ילדים, פעוטון וצהרון בסביבת מגוריך. כל המידע על גני ילדים, להורים ולגננות .      הוסף למועדפים ושתפ/י את חבריך ב-